Tento blog se zaměřuje na HP Fanfiction a v žádném případě nebyl vytvořen za účelem poškozování samotné JKR

Máš nějaký dotaz, problém či připomínku?
Pokud ano, tato rubrika je přesně pro tebe!
Reklamy pouze SEM!

OFICIÁLNĚ:Alexandre Desplat požádán o složení hudby k 2.části Relikvií!

29. října 2010 v 20:26 | Katysa
Víte, co dokáže zkazit náladu? Zpráva, že režisér David Yates požádal francouzského skladatele Alexandre Desplata, jenž před pár dny dokončil své práce na první části Relikvií Smrti, aby vytvořil hudbu i pro film Harry Potter a Relikvie Smrti: Druhá část, tedy pro úplný závěr série. Většina fanoušků přitom do poslední chvíle doufala, že se této práce ujme proslulý skladatel John Williams, jenž celou sérii i nakopl (složil hudbu pro první tři díly).

Alexandre Desplat se k nabídce zatím nevyjádřil, prý váhá,ale určitě řekne ano. Vždyť si v nedávno zveřejněném videu tolik liboval, navíc mu nejočekávanější film příštího roku udělá jméno a otevře nové možnosti a příležitosti. Snad jen blázen by tuto nabídku odmítl. Jenže v čem je problém? Desplat neumí (rozhodně nemá takové zkušenosti) skládat hudbu pro akční pasáže a dá se říci, že celá druhá část je jedna velká akční scéna. Jeho hudba je pěkná, o tom žádná, je celkem dost atmosférická, ale není moc zapamatovatelná a po chvíli vyznívá jaksi do prázdna. A hlavně, všichni přece očekávali fenomenální návrat krále vážné hudby...

Desplatova hudba je OK, ale je vhodná pro absolutní závěr série? Pro úplně poslední tečku? Zahraniční fanoušci mají jasno, k této zprávě se staví s celkem ostrým postojem. Dokonce i tvrdí, že by byli raději, kdyby hudbu složil Nicholas Hooper (HP5, HP6)... Mimochodem, absolutně celý soundtrack od Desplata k první části si můžete poslechnout na této stránce.

EDIT-Vážně si myslím,že je to škoda,kam se hrabe na Williamse Desplat?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama